Megfelelő információáramlás a sikeres munkatársért

Néhány napja jelentettük meg a CSR Hungary hírportálunkon egy cikket arról, hogy a vállalati felelősséghez és fenntarthatósághoz kapcsolódó programokban való részvétel, hogyan bír pozitív befolyással egyrészt a dolgozóra, másrészt egészében az illető munkahely teljesítményére. E cikkben írtunk arról, hogy mi az a “forrásút” program. ez alkalommal a saját tapasztalataimat is megosztom az alapproblémával kapcsolatban.

E cikkben az alábbiakról írtunk:
” Ez azt jelenti, hogy például egy kávéforgalmazó cégnél, kávéházaknál a munkaadó munkavállalói számára lehetőséget biztosít arra, hogy évente megismerkedjenek azzal, hogy honnan származik a kávé. Vagy éppen az ellátási lánc, beszállítói lánc különböző szereplőit egymással megismertetik évente egy program keretén belül.”

Évenet több CSR (vállalati felelősség) mérést is végzünk a CSP modell alapján közép-és nagyvállalatoknál. Viszzatérő munkahelyi jelenség, hogy az egyes osztályok, szakterületek, vagy részlegek nem kommunikálnak egymással. Még a legszükségesebbet sem.

1 -1 terület nincs tistában azzal, hogy mit, miért, kikkel végez a másik. Ami esetleg a saját témáját akár negatívan, vagy akár pozitívan is befolyásolhatja. A saját, belső erőforrásokat – legyen ennek bármilyen formája: munkaerő, pénz, szaktudás, információ..-  minimálisan aknázzák így ki a vállalkozások. Akár a márkák közötti párbeszéddel több milliós nagyságrendű bevételtöbbletet lehetne generálni.

Hiányoznak a szervezeten belül a párhuzamos osztályok közötti szükséges kommunikációs folyamatok és infok.  S így természetesen többnyire az egész struktúra nem működik jól . A protokoll szint nem valódi eredményt rejt. Ieig-óráig eldöcög..

De nem csak egy szervezeten belül jellemző, hanem a szervezet/cég beszállítóit sem igazán ismerik.
Ez pedig ugyancsak negatívan befolyásolhatja az üzleti teljestményt, ami egyébként éppen lehetőségeket is rejthetne magában.

A mai magyar CSR ezt a fenti jelenséget is visszatükrözi.

De ez már a következő blogposzt témája!

P.s.:

2017. szeptember 05-ig tudod céged regisztrálni
a CSR Hungary Díj védjegy használatára!
A Belső CSR Megoldások kategóriában a Te céged is pályázhat..
Ti hogyan csináljátok? Részletek itt!

 

 
     Miért érdemes többet tudnod a CSR-ről?
Név:
E-mail cím:*