Ismerj meg!
A CSR Hungary CEO&Alapítója, az EMVFE (Első Magyar CSR Egyesület) alapító-elnöke. A Magyar Üzleti Felelősség Díj, a CSR Hungary Díj és a Holnap városáért Díj alapítója.
CSR tanácsadóként, szakértőként (ma ESG-nek nevezik)
- CSR stratégia,
- CSP mérés (vállalati felelősség mérés/társadalami felelősség mérés)
- stakeholder menedzsment,
- CSR projektek és kommunikáció (szolgáltatás, energia, pénzügy, vegyipar, kereskedlemi, FMCG területén szereztem tapasztalatot az elmúlt 15 év alatt.
Cégünk nemzetközi partnere a világszerte is elismert MHC International. Rendszeresen oktatok, előadok és cikket írok.
Oktatok a CSR Hungary CSR Next Vállalati Felelősség és Képzési Programon belül, ill. egyetemeken vendégoktatóként.
Belső céges képzéseket is vezetek. Vallom, hogy az első lépés mindig a megfelelő gondolkodásmód. Ez vállalkozás, cég esetében az adott feltételrendszer figyelembe vételét is jelenti.
Környezetirányítási vezetői képzettségem (KIR) révén az ISO14001 és környezet audit szakmai elemeinek ismerete is támogat munkámban.
Folyamatosan nemzetközi CS (Corporate Sustainability) képzéseken veszek részt: mint vállalati felelősség teljesítménymérés, érintetti modell kialakítása és kommunikáció.
Speciálisan a vállalati fenntarthatósághoz köthető utóbbi nemzetközi certifikált képzettségeim:
- Körforgásos gazdaság-GAP
- GRI Jelentésírás
- CDP
- TCFD
- Fenntarthatóság-kommunikáció
- CSRD, ESRS
Projekt menedzseri, újságírói, tanári, kommunikációs, PR és marketing vezetői tapasztalataimat is beépítem mindennapi munkámba.
Korábbi és jelenlegi üzleti partnereim között található többek között:
- OTP Bank,
- BASF
- Budapest Bank
- Aegon
- British Airways
- FKF. Zrt.
Kedvenc témám:
- hogyan lehet CSR-rel (ami menedzsment rendszer) versenyképesebbé tenni a KKV-kat, a helyi cégeket. Miben tud segíteni a teljesítménymérés…
Társadalmi szerepvállalásom:
- az EMVFE (Első Magyar Vállalati Felelősségvállalás Egyesület alapító elnöke (2010)
- az OECD Nemzetközi Kapcsolattartó Pont Tanácsadó Testületének tagja
Hobbim:
- olvasás és tanulás (csr, menedzsment, történelem)
- kertészkedés
- művészet
- gasztro
a latin nyelv ismerete alapján a görög, római kultúra
2004 óta foglalkozom a vállalati felelősség és fenntarthatóság kérdéskörével. Egyben alapítója vagyok a Holnap városáért Díjnak és Programnak is, mely a magyar városok, települések fenntartható működését helyezi középpontba.
” Vallom, hogy szenvedély és az értékekben való hit nélkül nem lehet élni! Ezek nélkül elveszíted lényeged. Egy üzlet (cég) felépítésében és működtetésében mindezt megtalálhatod.
Bár a pénzt is többnyire tabutémaként, a szükséges rosszként tartják számon a társadalomban, azonban közvetítőként, eszközként semleges. Önmagában se nem rossz, se nem jó. Mi tesszük azzá…
A vállalkozást is – hasonlóan a pénzhez kötődő mítoszok érzelmi töltetéhez – ilyen kategóriába sorolják. Pedig az üzlet által felismerhetjük
lehetőségeinket, fejleszthetjük képességeinket, készségeinket.
Jólétet tudunk biztosítani saját magunknak, szeretteinknek, hozzá tudunk járulni közösségünk gazdagodásához is.
Így az értékek cseréjével a haladás és a fejlődés forrásává válhat egy cég.. Mind az egyén, mind a környezet számára.
A vállalati felelősség (C(s)R) ilyen aspektusból nézve, az előbb említett dimenziók új rendező elve. Ma már a világ más típusú megközelítése, más típusú gondolkodásmódot és szemléletváltást igényel. Az üzlet értéket is hordozhat… Megannyi teljesítményt, tehetséget, munkát, hatékonyságot, innovációt, szellemi értéket rejthet magában. Mindezt a magyar kultúrának is ideje lenne elfogadnia.”
Takács Júlia