
2016. szeptember 27-én Nagykanizsa volt a helyszíne az EMVFE, Első Magyar CSR Egyesület CSR Délután programsorozatának, melynek célja helyben cselekedni a felelős üzleti megoldásokért. A rendezvénynek a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampusza adott helyet.
Helyi gazdasági, oktatási és civilszervezeti döntéshozók és szakemberek részvételével járták körbe a vállalati felelősség és fenntarthatóság kérdéskörét.
Bevezető előadásában Takács Júlia, az EMVFE elnöke, csr szakértő, a CSR Hungary ügyvezető igazgatója több tévhitet is eloszlatott a CSR, azaz a vállalatok társadalmi felelősségvállalásával (Corporate Social Responsibility) kapcsolatban.
Az EMVFE megközelítése szerint a CSR nem csak a nagyvállalatok ügye és nem egyenlő az alkalmankénti jótékonykodással, 1-1 jó ügy támogatásával, hanem egy komplex menedzsment rendszer, amelynek át kell hatnia a vállalkozás működésének minden területét. Kis és nagy cégek, akár közintézmények esetében is érvényes ez. Ebben fontos szerepet játszik a lokalitás, a helyi közösség.
Magasabb életminőséget tudunk elérni a vállalati felelősség és fenntarthatóság alapelveinek gyakorlatba ültetésével.
Ráadásul a vállalatok és más szervezetek felelősségvállalása áttekinthetővé és mérhetővé is tehető, ami hosszú távon elősegíti a társadalmi ügyekben érintett szférák együttműködésének finomra hangolását.
Az előadást Berkesné Rodek Nóra, a Pannon Egyetem Nagykanizsai Kampuszának oktatója, az EMVFE Junior szekciójának igazgatója folytatta azzal a gondolattal, hogy az egyetemek felelőssége a hallgatók CSR érzékenyítésén és szakmai felkészítésén túl, a helyi döntéshozók informálása a követendő menedzsment szemléletekről, kutatási eredményekről, működő modellekről és jó gyakorlatokról, melyek elősegítik a felelős döntéshozást.
A CSR (vállalatok társadalmi felelősségvállalása) szemlélet menedzsment szintű alkalmazása támogatja a versenyképességet és a fenntartható fejlődést. A felelős működés pozitív eredményein túl az előadó felhívta a résztvevők figyelmét a generációváltás kihívásaira, melyre szintén megoldást jelenthet a felelős működés. Jelenleg a munkaerőpiacon három generáció képviselőivel találkozunk, akik nemcsak jellemvonásaikban különböznek egymástól, de a munkával való kapcsolatuk és a munkakörülményekkel szemben támasztott igényeik is markánsan eltérnek. A jövőben a vállalkozásoknak nagyobb hangsúlyt kell majd fektetni olyan humán erőforrás tervezésből származó kihívásokra, mint például a karrier branding, az utánpótlás nevelés, a munkahelyi design, a menedzsment fejlesztése, a munkaerő toborzása és megtartása. Gondolatait az előadó a felelős vezető ismérveivel zárta, majd tájékoztatta a hallgatóságot, hogy miként tudja a kampusz és az EMVFE Junior szekciója támogatni a fiatal menedzsereket a felelős működéshez vezető úton.
Horváth Balázs, a Netta-Pannonia Kft. ügyvezető igazgatója bemutatta az általa képviselt cégcsoport tevékenységét általánosságban, majd a CSR területeinek megfelelően.
Számos jó gyakorlati példával szemléltette, hogy náluk a felelősségvállalás az egész szervezetre kiterjed. Előadása összefoglalásaként hangsúlyozta a helyi értékteremtés fontosságát, majd invitálta a jelenlévőket cégük telephelyén saját kezdeményezés által megvalósított, a kanizsai vár emlékének tisztelgő kiállítás megtekintésére.
A Pannonia cégcsoport 1993 óta tevékenykedik, működése során közszolgáltatást lát el 107 településen és több mint 2500 ipari partnert szolgál ki. Szerteágazó szolgáltatatási palettával rendelkezik: foglalkozik köztisztasági, hó- és síkosság mentesítési tevékenységgel, parkgondozással, virágbolt-üzemeltetéssel, személyszállítással.
A cégcsoport a kezdetektől fontosnak tartja, hogy részt vállaljon a helyi közösségek életében, támogassa a civil szféra kezdeményezéseit, nemcsak a környezetvédelem területén, hanem egyéb vonatkozásban is. Emellett a Pannonia cégcsoport saját maga is kezdeményezett különböző projekteket. Ezek közül kiemelkedik a Kanizsa-?vár? kiállítás projekt. Utóbbi ékes bizonyítéka annak, hogyan tud egy cég kellő kitartással, profiljától teljesen eltérő szegmensben maradandót, a közösség számára fontosat alkotni.
Ehhez elengedhetetlen a munkavállalók kezdeményező készsége, eltökéltsége és a projektben résztvevő valamennyi érintett csapatmunkája.
Mérhető felelősség
– bevezetés a CSR mérés világába
Időpont: 2016.október 27.
Budapest, Vadrózsa étterem
Kattintson ide a részletekért!
