egy közelmúltbeli jelentés is megállapítja, hogy az EU valószínűleg nem fogja tudni teljesíteni a 2030-ra kitűzött zöld célkitűzések többségét. Az ambiciózus éghajlat-politikai célkitűzések 2040-ig történő eléréséhez öt kulcsfontosságú területrekellene koncentrálni: a sebezhető háztartások támogatásától a fosszilis tüzelőanyag-támogatások fokozatos megszüntetéséig.
minden tizedik agrár cégnek van erre irányuló írott stratégiája, és eseti jelleggel is mindössze a vállalkozások 40 százaléka foglalkozik a fenntarthatósággal –
A zöld fejlesztés a legtöbb világhatalom fő céljává vált, és egyre fontosabb helyet foglal el a globális gazdaságban. Kína és Európa sem kivétel. Mindkettő a zöld növekedést tűzte ki célul, hogy az elkövetkező években elérje a szén-dioxid-semlegességet.
A „Wonderwoods” a díjnyertes olasz építész, Stefano Boeri legújabb zöld toronyház-terve Hollandiában.
Ha kezeltük volna évtizedekkel ezelőtt a szén-dioxid-kibocsátásunkat, a további metánkibocsátásunk talán nem lett volna ekkora, mint most. Bár napjainkban az üvegházhatású gázok közül leginkább a CO2 kibocsájtásról beszélünk a legtöbbet.
a tengeri moszat milyen fenntartható lehetőségeket rejt számunkra? A tengeri moszat szuperélelmiszerként és olyan termékek építőelemként, mint a műanyagok, rostok és üzemanyagok megoldás lehet a fenntartható jövő számára
Éghajlatváltozás-Amazon Az Amazonas esőerdője és a Tibeti-fennsík közötti kapcsolatokról szóló új jelentés új megértést ad az egymással összefüggő billenő elemekről és azok veszélyes közeli fordulópontjairól: Kicsi ez a világ. Egy friss tanulmány szerint az Amazonas esőerdőjének éghajlatváltozása közvetlenül befolyásolja a tibeti fennsík éghajlatát...
Az „újrahasznosítás” kifejezés mindennapi életünkben már mindenütt elterjedt, de az „újrahasznosítható” és a „körkörös” közötti árnyalatokat gyakran félreértik. A kettő közötti különbség megértése kulcsfontosságú a fenntartható jövő eléréséhez.
Az Unilever Magyarország is csatlakozott az Önszabályozó Reklám Testület (ÖRT), a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ), valamint a Magyarországi Kommunikációs Ügynökségek Szövetsége (MAKSZ) által életre hívott Green Pledge kezdeményezéshez.
Ez óriási előrelépés a fúziós tudósok több évtizedes globális küldetése felé, amely olcsó, korlátlan és szén-dioxid-mentes áramforrást biztosít az emberiség számára.
[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]
[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]
[a-z0-9]
[a-z0-9]
[a-z0-9-]
[a-z0-9-]
[32_6]
[32_6]