CSR Hungary Díj

A CSR Hungary Díjat, a Magyar Üzleti Felelősség Díját 2008-ban adtuk át először. Előkészítve 2006-os és a 2007-es évben. A legkiemelkedőbb felelős és fenntartható kezdeményezéseket, termékeket, szolgáltatásokat, projekteket értékeljük. Az évi pályázat a Magyarországon működő, felelős és fenntartható magyar gazdaságot támogató vállalkozásoknak, szervezeteknek szól.

A pályázati struktúra ma már a 2006-ban a CSR Hungary Díj Programjának részeként önkéntes védjegyhasználati rendszerrel támogatja a Magyarországon működő vállalkozások hiteles vállalati felelősség menedzsment rendszerét…

Mi a CSR Hungary Díj?

CSR Hungary Díjátadó

A 2008-ban először meghirdetett (természetesen az előkészítés már a korábbi években elindult) Magyar Üzleti Felelősség Díjaegy hazai „alulról” jövő, önálló kezdeményezés eredménye – európai díjakat is megelőzve –, mely évente értékeli Magyarország legkiemelkedőbb felelős és fenntartható kezdeményezéseit, projektjeit, és menedzsmentrendszereit az üzleti szektorban. Összehangolva a helyi értékeket a nemzetközi szakmai igényekkel.

Mi a CSR Hungary Díj értékelésének az alapja?

Az értékelés alapja a vállalati társadalmi teljesítménymérés (CSP/Corporate Social Performance) modellje, amely a menedzsment és a tulajdonosok/befektetők számára is áttekinthetővé és szakmailag is nyomon követhetővé teszi a felelősség és fenntarthatóság rendszerét a vállalat egészének a működésében. Ma már a vállalati felelősség és a fenntarthatóság piaci értéket és versenyképességet növelő tényezővé vált. Igaz, hogy másképpen, más formában, de mind a magyar érdekeltségű cégek, mind pedig a külföldi, nemzetközi, globális érdekeltségű cégek magyarországi képviseleteinek üzleti működésében is egyre inkább kikerülhetetlen feltétellé válik.

Háttér

CSR Hungary 2006 óta a mérhető felelősség, a C(S)R/vállalati felelősség menedzsmentrendszer szintű megközelítése mellett tette le a voksát. Ennek megfelelően 2007 óta a CSR Hungary Hírportál és a CSR Hungary Guideline, a CSR Blog cikkeiben hangsúlyoztuk, hogy mérhetővé, áttekinthető és ezáltal hitelesebbé lehet tenni megfelelő szakmai eszközökkel a cégek (intézmények) C(S)R teljesítményét. Ebben nemzetközi partnereink: az MHC International és a CSR International Club.

2 éves, önkéntes védjegyhasználat

Az önkéntes védjegyhasználati rendszerben résztvevők a több szintes ellenőrzéssel, a CSR Hungary Díj védjegyeinek használatával pozicionálják magukat a piacon, az egyes iparágakban, a közbeszerzési folyamatokban. Az egyre tudatosabb fogyasztók és más érintettek felé is. Hozzájárulva a fenntartható és felelős üzleti kultúra terjesztéséhez Magyarországon. A CSR Hungary Díj védjegy használata 2 évre szól. A nevezési Díj az 1.év költségeit foglalja magában. A védjegy használóival külön használati szerződés köttetik a meghirdetett 2 év védjegyhasználatára, amely a komplex Védjegyhasználati Programban való részvételt is jelenti. Ismerd meg kik azok, akik 2020-ban jogosultak a CSR Hungary Díj védjegyhasználatára! Egyben a CSR Hungary Védjegy Regiszter aktuális CSR Best Practice/CSR Kezdeményezések Gyűjteménye, melyet figyelmedbe ajánlunk.

Ne hagyd ki a lehetőséget!

Kérjük, hogy az adott év aktuális útmutatását mindig olvasd el mielőtt pályázol!
Hisz a védjegy megszerzése nem automatikus a regisztrációs díj befizetésével.
A CSR Hungary Díj elnyeréséhez  szakmai szinten eleget kell tenni a követelményeknek.
A nyertes pályázók pedig 2 éves védjegyhasználati program résztvevőivé válnak.

Tudj meg többet a CSR Hungary Díjról, a Magyar Üzleti Felelősség Díjról!

Ez is érdekelhet

Maradj velünk!

FansLike
FollowersFollow
FollowersFollow

Friss hírek

Legnépszerűbb cikkek

Dobozos bor-a fenntarthatóság jegyében

Megjelent a dobozos bor- vajon mit szólnak ehhez a magyar borászok?

A dobozos bor végre menő lesz? a dobozos bor piaca növekszik.
Dél-Amerika- egyre kevesebb víz áll endelkezésre az éghajlatváltozás miatt

Az éghajlatváltozás, az aszály megzavarja Dél-Amerika vízgazdálkodását is

Ahogy éghajlati rendszereink bizonytalanabbá válnak, a tiszta energiaforrások is egyre értékesebbek lesznek; és a fenntartható hasznosítási módok bővítése és diverzifikálása kulcsfontosságú lesz túlélésünk szempontjából. Bár Dél-Amerika távoli helynek tűnik Nekünk magyarok számára, de a vízgazdálkodás problémája az éghajlatváltozás következtében minket is érint.

CDP: a vízválság most komoly kockázatot jelent a világ ellátási láncaiban

A vízválság minden eddiginél jobban fenyegeti a globális ellátási láncokat – derül ki a CDP – a világ környezetvédelmi közzétételi rendszerét működtető globális nonprofit szervezet –új kutatásából.
[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]
[a-z0-9!#$%&'*+/=?^_`{|}~-]
[a-z0-9]
[a-z0-9]
[a-z0-9-]
[a-z0-9-]
[32_6]
[32_6]