Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) munkatársainak a Tungsram 5 millió forint értékben adományoz 2000 darab saját gyártású arcvédő pajzsot. A két szervezet a együttműködik közös fertőtlenítési megoldások és adatvezérelt, okos technológiák kidolgozásában.
Jörg Bauer, a Tungsram elnök-vezérigazgatója védőeszközöket adott át dr. Csató Gábornak, az OMSZ május 11-én a budapesti Mentőpalota udvarán, ahol Győrfi Pál, a mentőszolgált szóvivője köszöntötte a résztvevőket.
A védőeszközt a magyar Innomotion Kft – a vírus magyarországi megjelenésekor készült – tervei és licensze alapján a Tungsram gyártja. A végleges gyártási folyamat a közös munka eredménye, tehát új, innovatív magyar termékről van szó. Az arcvédő pajzs a mentő felszerelésének része, extra védelmet nyújt az arc felületén a betegek kezelése, szállítása közben. A mentők tesztelik is az új terméket, beszámolnak tapasztalataikról fejlesztése érdekében. Székely Áron mentő oktató mutatta be az arcvédő pajzs viselését a sajtó képviselőinek.
Együttműködés a Tungsram és az Országos Mentőszolgálat között
A Tungsram és az Országos Mentőszolgálat együttműködési megállapodást készít elő közös megoldások kidolgozásában a mentőszolgálat számára. Kiemelten fókuszálva a mentőautókra. Az együttműködés első területe az UV-C sugárzás (az ultraibolya fény egyik frekvenciája) technológiáján alapuló fertőtlenítés, a későbbiekben pedig adatvezérelt okos megoldásokat kipróbálnak.
Az OMSZ 72., a magyar életmentés pedig 133. Születésnapját ünnepli, mondta dr. Csató Gábor, aki megköszönte a Tungsram adományát. “A mentőszolgálat maga is innovatív szervezet, digitális eszközökkel, tabletekkel szereltük fel a mentőautókat a korszerű betegellátás érdekében. A tervek szerint a Tungsram által fejlesztett UVC-lámpák fogják segíteni a mentőautók fertőtlenítését. A berendezés által kibocsátott ultraibolya sugarak ugyanis alkalmasak arra, hogy az általuk megvilágított területen elpusztítsák, semlegesítsék a vírusokat, baktériumokat. Biztonságos környezet hozva ezzel létre.” Hozzátette: az elképzelések szerint két ellátás között alkalmaznák ezt a technológiát a mentőautókban. Az együttműködés révén – próbajelleggel – tíz mentőautóba kerül UVC-lámpa.
Dr. Csató Gábor elmondta: büszke a mentőszolgálat munkatársaira, hogy a koronavírus-járvány alatt, ebben a rendkívüli helyzetben is mind a 8500 bajtársa magas szintű szakmai munkáról tesz tanúbizonyságot.
LÉGY VIP OLVASÓNK! + ahol összegyűjtjük Neked minden héten a hét legjobb cikkeit + 1 meglepetés minden hónap utolsó hetében + hozzáférés csak a VIP olvasóinknak publikált cikkekhez és háttéranyagokhoz! + az online eseményeinkről is elsőként kapsz értesítést Kattints a részletekhez!