Módosításra szorulnak a Fenntartható Fejlődési Célok (SDG-s)?

311
Fenntartható Fejlődési Célok (SDG-s)
Fenntartható Fejlődési Célok (SDG-s)

Új poszt a CSR Blogban. Ki gondolta volna a COVID előtt, alatt, hogy a járvány után nem tudunk visszatérni a COVID előtti békésebb „aranykorhoz.” Így az üzleti szektornak is az állandó készenléti állapot lesz az alapállapot. Az egymás után kirobbanó háborús konfliktusok (először az orosz-ukrán, majd az izraeli-palesztin konfliktus) csak tetézték a világjárvány negatív gazdasági hatásait. A világ ellátási láncára való befolyását. A háborúk pedig -emberi jogokról nem is beszélve – nem a zöld, karbonsemleges célokat szeretnék elérni.

Így joggal merült fel az a kérdés, hogy mindez az időszak hogyan hat a vállalati fenntarthatóság (és az ESG mérés alapjául) alapjául is szolgáló SDGs-re…Hisz az ENSZ által 2015-ben meghirdetett 17 Fenntartható Fejlődési Cél még az akkori adott gazdasági, társadalmi, környezeti, geopolitikai viszonyok szerint született meg. A mérföldkőként meghatározott 2030-as év pedig szinte minden nagyvállalat fenntarthatósági politikájában említésre kerül. Egyre inkább fókuszba kerül az is, hogy teljesíthetőek, mennyire teljesíthetőek a fent említett SDG célok és mi mikorra?

Ez év szeptemberében New Yorkban lesz az ENSZ Jövő Konferenciája. 10 klímakutató szerint ragyogó alkalom arra, hogy megtörténjen a korábban megalkotott Fenntartható Fejlődési Célok tartalmi részeinek és menetrendjének módosítása.

OLVASS TOVÁBB TAKÁCS JÚLIA CSR BLOGJÁBAN!