
Következő CSR Klubestünk kivételesen nem szerdán lesz, de a téma igencsak kihívásokat tartalmaz. Az ESG mozaikszó berobbanása még inkább felhívta a figyelmet arra, hogy mi van a vállalati mérlegen túl egy-egy cégnél. Egyre inkább cél, hogy a vállalat teljes értékeit (társadalmi, környezetei is) mutassuk be az érintettek felé. Egy-egy fő szakmai irányvonal előtérbe kerülése- nem csak a fenntarthatóság és az ESG területén – magában hordozza a trendiség árnyoldalait is. A kommunikáció a fenntarthatóság világát egyre gyakrabban használja tartalomtárként a belső és külső kommunikációhoz.
Szabályozások, rendelkezések már próbálnak irányvonalakat mutatni a fenntarthatóság kommunikációjában is. Legutóbbi Klubestünkön a Gazdasági Versenyhivatal vezetője (dr. Basa Andrea, még korábban dr. Szoboszlai Izabella) hívta fel a figyelmet a vállalkozások által rosszul használt zöld állításokra.És a következményekre.
Ezúttal tovább haladunk….
TÉMA: 200% trendiség helyett – Hol vannak a határok a fenntarthatóság (lásd ESG esetében is) felelős kommunikációjában
IDŐPONT: 2025. február 18, kedd, 18.00 óra-20.00 óra között
HELYSZÍN: Hotel Vision Budapest 1056 Budapest Belgrád rkp. 24.
AKIK MÁR VÁRNAK:

Dr. Fazekas Ildikó, az Önszabályozó Reklám Testület igazgatója
Közgazdász, a Széchenyi Egyetem címzetes egyetemi docense, a Budapesti Gazdasági Főiskola címzetes főiskolai docense. 1987-98-ig a Külkereskedelmi Főiskolán a reklám szakirány vezetője, 1993-tól a Budapesti Corvinus Egyetem Marketing és Média Intézetének félállású oktatója, egyetemi adjunktus. 1996-1998-ig az MRSZ alelnöke, majd 1998-tól az Önszabályozó Reklám Testület főtitkára. 2009-től az Európai Önszabályozó Szervezet (EASA) elnöke. Továbbá számos szakmai cikk szerzője, szakmai konferenciák és oktatások előadója.

Mihály Eszter, a Hell Energy csoport fenntarthatósági vezetője
Fenntarthatósági és ESG-szakértő, közgazdász (MBA), a Budapesti Corvinus Egyetem doktorandusza, a Stratégia, Menedzsment és Vállalkozás program hallgatója, kutatási területe az ESG hatása a vállalatok menedzsment összetételére és döntéshozatalára.Szakmai pályafutása során a fenntarthatóság és ESG területén szerzett széleskörű tapasztalatot a magánszektorban – a kisvállalkozásoktól a nagyipari vállalatokig –, valamint nonprofit szervezetek vezetésében is. Több mint egy évtizede dolgozik fenntarthatósági témákon, és jelenleg a HELL Energy fenntarthatósági stratégiájának kialakításáért és megvalósításáért felel. Célja, hogy kézzelfogható és nyomon követhető intézkedésekkel segítse a klímaváltozás elleni fellépést és a körforgásos gazdaság megvalósítását. Rendszeresen publikál szakmai fórumokon, konferenciák előadója, valamint fenntarthatósági és ESG témákban aktív szakmai közreműködő.

Takács Júlia, CEO&Alapító (CSR Hungary/CSR Mátrix Consulting), az Első Magyar CSR Egyesület (EMVFE) alapító elnöke.
A Magyar Üzleti Felelősség Díj, a CSR Hungary Díj (2007-től) és a Holnap városáért Díj (2010-től) alapítója. Mottója: „Az üzlet érték!” A vállalati fenntarthatósághoz köthető fő nemzetközi certfikált képzései: Körforgásos gazdaság-GAP, GRI Jelentésírás, CDP, TCFD, Fenntarthatóság-kommunikáció, CSRD, ESRS
Tanácsadóként, szakértőként CSR (Corporate sustainability) stratégia, CSP mérés (ma ESG mérés), stakeholder menedzsment és kommunikáció), CSR projektek és kommunikáció (szolgáltatás, energia, pénzügy, vegyipar, gyógyszeripar, élelmiszer, FMCG etc.) területén szerzett tapasztalatot. Nemzetközi partnere a világszerte is elismert MHC International.
Rendszeresen oktat, előad és cikket ír. Konzulense Phd hallgatóknak is. Oktat a CSR Hungary CSR Next Vállalati Felelősség és Képzési Programon belül, ill. egyetemeken vendégoktatóként. Belső céges képzéseket is vezet.
AMIRŐL SZÓ LESZ:
- hogyan lehet kommunikálni és módok ahogyan nem lehetne kommunikálni a fenntarthatóságban, ill az ESG-ben
- csak kommunikáció?
- az AI
- példák és helyzetek, tanulságok
Várunk Téged is!
Regisztrációs Díj: nettó 17.500.-Ft+Áfa (fogyasztást tartalmaz)
CSR Hungary Klubtagoknak: térítésmentes, de írásos regisztrációhoz kötött
